Wiosna! czas na kolory w szafie!

Wiosna w pełni! Na drzewach widać już listki, w ogrodzie rosną krokusy, tulipany coraz pewniej wychylają łebki z ziemi. Słońce częściej nam towarzyszy, a dłuższy dzień zdecydowanie wpływa na polepszenie naszego samopoczucia.

Większość moich klientek jest już po wiosennych przeglądach szaf. Listy zakupowe zrobione, większość rzeczy typu „must have” kupione. Teraz należy tylko zacząć korzystać z uroków ciepła i pokazać swoje nowe kreacje.

Obiecałam, że będzie więcej o kolorach.
Na nasz wizerunek składa się wiele czynników m.in. strój, nasza elokwencja czy mowa ciała. Jednak kolor jest w tym procesie równie ważny, o ile nie jednym z ważniejszych.

Być może słyszeliście o analizie kolorystycznej?
To usługa doboru kolorów do naszego typu urody, barw w których wyglądamy zjawiskowo.

DSC_0372 kopiaNa nasz wizerunek składa się wiele czynników m.in. strój, nasza elokwencja czy mowa ciała. Jednak kolor jest w tym procesie równie ważny, o ile nie jednym z ważniejszych.
Odpowiednio dobrany potrafi sprawić, że wyglądamy młodziej, świeżo, nasza twarz jest rozświetlona i wygląda promiennie. Źle dobrany kolor natomiast sprawi, że będziemy wyglądać mdło, nijako a czasami nawet starzej. Kolor tego co nosimy przy twarzy, barwy użyte w trakcie makijażu czy kolor włosów, bardzo mocno wpływają na naszą ogólną prezencję.

Analizę kolorystyczną możemy wykonać u kolorystki, osoby która poprzez przykładanie chust czy ram do analizy kolorystycznej wybierze odpowiednie kolory.
Zazwyczaj na początku analizy  przyporządkowuje się osobę do jednego z podstawowych typów urody, noszących nazwy pór roku: wiosna, lato, jesień, zima.  W ramach każdego z tych typów istnieje wiele różnic, są delikatne zimy i wyraziste wiosny. Wszystko zależy od indywidualnych czynników, dlatego określenie „pory roku”   jest dopiero wstępem do analizy kolorystycznej. 

Typ wiosny ma jasne włosy lub brązowe z ciepłym odcieniem rudego. Skóra jest blado – złocista, oczy mają odcień zielony lub niebieski, często tęczówka jest oddzielona od źrenicy złocistą obwódką.

Osoby w typie lata mają włosy popielate tzw. „mysie” lub brązowe z popielatym odcieniem, brązowe, szare lub niebieskie oczy i jasną, gładką cerę. Często na twarzy widoczne są pod skórą naczynka.

DSC_0377 kopiaTyp jesieni, to osoby, które mają jasną skórę twarzy z ciepłym, brzoskwiniowym odcieniem. Brązowe, zielone lub niebieskie oczy i włosy w kolorze ciemny blond, rudym lub brązowym z ciepłym odcieniem.

Ostatni z podstawowych typów urody to zima. Osoby takie mają włosy ciemne – najczęściej ciemnobrązowe lub czarne. Ich oczy są barwy niebieskiej, ciemnobrązowej, ciemnozielonej, a cera jest bardzo jasna, porcelanowa, lub oliwkowa o chłodnym odcieniu. Zima bardzo często jest kontrastowa np. jasna cera i ciemne włosy.

Wstęp do analizy kolorystycznej można wykonać samodzielnie.

Jak to zrobić?

Sprawdź, który z powyższych typów najlepiej cię charakteryzuje.

1. Potem upewnij się czy jesteś typem ciepłym czy chłodnym. Można to zrobić zakładając  w domu koszulkę białą na zmianę z koszulką ecru. Przechodząc koło lustra zerkaj na siebie.

W której twoja twarz wygląda promiennie, który kolor cię rozświetla, a który sprawia, że wyglądasz zwyczajnie?

Jeżeli dobrze wyglądasz w śnieżnobiałej koszulce, to znak, że jesteś typem chłodnym, latem albo zimą, jeżeli koszulka ecru wywołuje efekt WOW, zdecydowanie jesteś typem ciepłym, wiosną lub jesienią.

2. Teraz musisz ustalić czy lepiej wyglądasz w kolorach mocnych czy raczej delikatniejszych.

Zobacz, które kolory sprawiają, że wyglądasz doskonale, a które odznaczają się od ciebie. Wybieraj te, które wydobywają twoje piękno, a nie krzyczą do innych – CZERWONY jestem!

Jeżeli do twarzy ci w mocniejszych kolorach jesteś typem jesiennym lub zimowym. Jeżeli pastele lub czyste, jasne kolory wywołują na twojej twarzy blask, to znak, że jesteś latem albo wiosną.

3. Najlepiej posłuchaj swojego ciała. Jeżeli stojąc przed lustrem prostuje ci się sylwetka, na ustach pojawia się uśmiech i masz uczucie, że wyglądasz świetnie, tak właśnie jest. Jeżeli próbujesz na siłę sobie wmówić, że dobrze w czymś wyglądasz, że to ci pasuje, podczas gdy twoje ciało przygarbia się, a wzrok ucieka od twojego odbicia, to… no sama wiesz, ten fason, kolor, najwyraźniej nie są dla ciebie.

Pamiętaj, każdy kolor ma tysiąc odcieni. Czerwony może być malinowy, pomidorowy czy ceglasty. Zaś biel – kredowa, ostrygowa, kremowa. Możemy nosić prawie każdą barwę. Ważne są często minimalne niuanse odcieni decydujące o tym, czy wybrany kolor nas zdobi czy odbiera nam urok.

DSC_0361 kopiaTe zasady dotyczą także makijażu, zwłaszcza malowania oczu – przy niektórych kolorach nasze oczy będą bardziej wyraziste, przy innych – przygaszone.

Ale o tym napiszę wam następnym razem.

A jeżeli chcesz dowiedzieć się jakim jesteś typem kolorystycznym, zapraszam na analizę do Katowic.  Napisz do mnie 🙂

http://projektkobieta.pl/o-nas/