Tak – mamy trudniej.

 

Takie są fakty.
Ile kobiet jest szefami państw?
Mało.
Ile kobiet jest prezesami?
Mało.
Ile kobiet  bierze zwolnienie by zajmować się chorym dzieckiem, podczas gdy praca męża jest "ważniejsza"?
Dużo.Większość…
Mało tego – mężczyźni mogą liczyć na większą sympatię – jak opowiada Sheryl Sandberg, dyrektor do spraw operacyjnych facebooka. Wśród studentów został przeprowadzony test: opisano w nim pracodawcę, jego kompetencje, firmę, zainteresowania. Zapytano czy chcieliby dla niego pracować. Opisy pracodawcy różniły się tylko jednym słowem – bohaterem jednego była Heidi, a drugiego Howard.
Choć ocena kompetencji wypadła na szczęcie tak samo – to już znacznie więcej studentów chciało pracować u Howarda! Fajny facet, na ryby mozna z nim pójść. A o Heidi: jakaś taka za bardzo rozpolitykowana…
Zatem niestety – nawet gdy zdecydujesz się na drogę rekina biznesu – nie możesz liczyć na taką sympatię, która na starcie "należy się" Twojemu koledze…
Uważam, że stopniowo możemy to zmieniać – dzięki zwykłemu zwiększaniu świadomości "kolein" jakimi podąża nasz umysł – ale potrwa to dłuuugo.
To co możesz zrobić dla siebie – to nieograniczać się by za wszelką cenę "grać zgodnie z regułami". Na wypadek, gdybyś nie miała czasu obejrzeć powyższego filmu z wystąpienia Sheryl (choć naprawdę warto) – przytoczę jeszcze jedną historyjkę – którą opowiada.

Otóż Sheryl miała przemówienie – dla około 100 pracowników Facebooka. Po przemówieniu oznajmiła, że odpowie na 2 pytania. W górę podniósł się las rąk. Sheryl odpowiedziała na 2 pytania. Ale wciąż jeszcze dużo rąk było w powietrzu. Odpowiadała więc dalej. Co się okazało? Po odpowiedzeniu na zapowiedziane 2 pytania, WSZYSTKIE kobiety opuściły ręce. W końcu przed chwilą zostało ustalone: dwa to dwa.
Zatem Sheryl odpowiadała już dalej TYLKO NA PYTANIA MĘŻCZYZN. Mężczyzn, którzy zdecydowali się spróbować sięgnąć po więcej niż pierwotnie mieli dostać. I dzięki temu wielu z nich faktycznie to dostało.To niesamowite i … wręcz straszne, że taka była statystyka tego spotkania! A Ty? Sięgasz po więcej?
Próbujesz brać to, czego potrzebujesz? Będziemy się tu tego uczyć.